Zawalenie ściany i stropu w Drezdenku

W dniu 04.01.2021 r. około godz. 17.40 w Drezdenku doszło do zawalenia się ściany i stropu w budynku mieszkalnym.

Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Krajeńskich zadysponował na miejsce 3 zastępy straży pożarnych. Dodatkowo na polecenie Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Krajeńskich do zdarzenia wysłano grupę operacyjną z KP PSP w Strzelcach Kraj.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli teren wokół budynku, przeprowadzili ewakuacji mieszkańców uszkodzonego budynku oraz budynków przyległych. Kierujący działaniami oficer Państwowej Straży Pożarnej za pośrednictwem stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego polecił wezwać na miejsce pogotowie gazowe i energetyczne celem odłączenia mediów. Dodatkowo polecił poinformować Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Drezdenku, Burmistrz Drezdenka, Pracownika wydziału zarządzania kryzysowego w Gminie Drezdenko oraz zarządcę budynku, którzy niezwłocznie przybyli na miejsce.

W trakcie działań podjęto decyzję o wyłączeniu budynku z użytkowania, ewakuowane osoby znalazły tymczasowe schronienie u bliskich. W zdarzeniu szczęśliwie nikt nie ucierpiał. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia były prace remontowe prowadzone wewnątrz lokalu na parterze i w piwnicy.