Wypadek koło Czyżewa w noc sylwestrową

W ostatni dzień 2020 roku tuż przed godziną 23:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Krajeńskich przekazane zostało zgłoszenie o wypadku w okolicach Czyżewa.

Pierwsze na miejsce (po 6 minutach od przyjęcia zgłoszenia) dotarły zastępy z JRG PSP w Strzelcach Krajeńskich Po dojeździe okazało się, że samochód osobowy marki renault megane, którym podróżowało dwóch mężczyzn wypadł z drogi, uderzył w przydrożne drzewo, następnie dachował i uderzył w drugie drzewo na poboczu. Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia zabezpieczyli teren działań, miejsce zostało oświetlone, droga zamknięta. Następnie udzielono Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanemu, drugi z mężczyzn został zatrzymany przez Policję.

W działaniach udział brały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Strzelcach Krajeńskich oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Bronowic i Lipich Gór, dodatkowo na miejsc działania prowadziła Policja oraz został wezwany Zespół Ratownictwa Medycznego któremu przekazano poszkodowanego.