Dwa wypadki w ciągu jednej służby

DK 22

W dniu 18.11.2020 r. około godz. 11.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Krajeńskich wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 22 za miejscowością Ługi w kierunku na Dobiegniew.

Podróżujący samochodem osobowym marki Peugeot mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i z dużą prędkością uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku uderzenia pojazd przewrócił się na dach, a całkowitemu zniszczeniu legła cała jego lewa strona.

Kierowca Peugeota może mówić o dużym szczęściu, gdyż ze zdarzenia wyszedł z tylko drobnymi obrażeniami. Szczęśliwie także innym uczestnikom ruchu w tym miejscu nic się nie stało.

Działania strażaków w tym przypadku ograniczyły się do zabezpieczenia przeciwpożarowego pojazdu oraz usunięcia wraku na pobocze celem przywrócenia płynnego ruchu na drodze krajowej. Na miejscu obecne były dwa zastępy z JRG PSP w Strzelcach Kraj. oraz zastęp z OSP w Dobiegniewie.

Droga powiatowa Przyłęg – Górki Noteckie

Do kolejnego zdarzenia doszło po około 14 godzinach na drodze powiatowej prowadzącej z Przyłęgu do Górek Noteckich w dniu 19.11.2020 r. około godz. 02.30. Jadący od strony górek noteckich 26 letni kierowca BMW także stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi i uderzył w przydrożne drzewo, po czym pojazd stoczył się po skarpie do lasu.

Wezwane na miejsce zastępy z JRG PSP w Strzelcach Kraj. po przejechaniu 12 km w ciągu 10 minut od zgłoszenia podjęły działania ratownicze. Zabezpieczono i oświetlono teren działań, ratownicy przy użyciu sprzętu hydraulicznego usunęli dach pojazdu i ewakuowali z wnętrza pojazdu młodego kierowcę z obrażeniami kończyn oraz głowy. Na miejscu zdarzenia strażacy udzielili poszkodowanemu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego poszkodowany został zabrany do szpitala.

Jak wiele szczęścia mieli obaj kierowcy można przekonać się oglądając poniższe zdjęcia.