Strażacy uratowali mężczyznę z pożaru mieszkania

W dniu dzisiejszym tuż przed godziną 12.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Kraj. wpłynęło zgłoszenie  o pożarze mieszkania w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Piastowie. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Strzelcach Kraj.

Strażacy dotarli na miejsce w ciągu dwóch minut od przyjęcia zgłoszenia. Po rozpoznaniu sytuacji kierujący działaniami strażak ustalił, że pali się mieszkanie na pierwszym piętrze bloku mieszkalnego, uzyskał informację, że w pomieszczeniach objętych pożarem może znajdować się osoba poszkodowana. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego niezwłocznie przystąpili do działania, weszli do płonącego mieszkania i ewakuowali stamtąd mężczyznę z rozległymi poparzeniami ciała. Na miejsce wezwano Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz przystąpiono do udzielenia pomocy poszkodowanemu, w tym celu specjalnie dostarczono na miejsce działań cały zapas opatrunków hydrożelowych (stosowanych w takich sytuacjach) znajdujących się na stanie JRG PSP w Strzelcach Kraj.

Mężczyznę w ciężkim stanie przekazano zespołowi LPR. W czasie działań konieczna była ewakuacja całego budynku. Pożar ugaszono w ciągu 10 minut. Na miejscu działań obecny był Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Kraj. przybył także Burmistrz Strzelec Krajeńskich – Pan Mateusz Feder, który zlecił swoim służbom opiekę nad pogorzelcami. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają śledczy.