Tragiczny wypadek niedaleko Słowina

W dniu 06.03.2020 r. około godz. 21:00 doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Samochód osobowy, który prowadził 26 – letni mężczyzna uderzył z wielką prędkością w przydrożne drzewo między Słowinem i Starczewem w gminie Dobiegniew.
Dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Krajeńskich, mając na uwadze charakter oraz miejsce zdarzenia zaalarmował wszystkie okoliczne jednostki OSP by skrócić ich czas dotarcia na miejsce do minimum. Jednocześnie zadysponowana została obsada Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Strzelcach Krajeńskich.
Po dotarciu nam miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli teren działań, ruch na drodze został zamknięty. Obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego prowadził resuscytację krążeniowo-oddechową u kierującego pojazdem, którego siła uderzenia wyrzuciła z pojazdu.
W wyniku tego zdarzenia zginął mężczyzna kierujący pojazdem. Działania trwały do godz. 4 nad ranem. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada policja pod nadzorem prokuratora.