Przerwana rura gazowa na ul. Sportowej w Strzelcach Kraj.

W dniu 24.02.2020 r. około godziny 9:00 na ul. Sportowej w Strzelcach Krajeńskich podczas prowadzenia prac ziemnych doszło do przerwania rury gazowej średniego ciśnienia. Dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Kraj. natychmiast zadysponował na miejsce 3 zastępy gaśnicze oraz grupę operacyjną z KP PSP Strzelce Kraj.
Pierwsze jednostki dotarły na miejsce w ciągu minuty od przyjęcia zgłoszenia. Strażacy zabezpieczyli teren działań. Kierujący działaniem ratowniczym polecił wstrzymać ruch na drodze wojewódzkiej nr 156, oraz zarządził ewakuację pobliskich budynków mieszkalnych. Na miejsce działań wezwano pogotowie gazowe. Działania utrudnione były z uwagi na brak zaworu na sieci usytuowanego względnie blisko awarii co pozwoliłoby odciąć od zasilania w gaz tylko niewielką część miasta. W porozumieniu z pracownikami operatora sieci gazowej kierujący działaniami Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Strzelcach Krajeńskich podjął decyzję o wykonaniu wykopu w bezpiecznej odległości od miejsca uszkodzenia oraz założenia w tym miejscu na rurę zacisku. Na bieżąco monitorowano stężenie wybuchowego gazu w powietrzu. W ciągu niespełna pół godziny został wykonany wykop, a pracownicy gazowni założyli zacisk na przewodzie gazowym likwidując w ten sposób powstały wypływ niebezpiecznego medium.
Po godzinie działania zostały zakończone, a mieszkańcy pobliskich budynków mogli wrócić do swoich domów, w wyniku zdarzenia szczęśliwie nikt nie ucierpiał.
W działaniach zastępy z JRG PSP w Strzelcach Kraj. wsparł zastęp z OSP Bronowice oraz Policja.