Wypadek na Drodze Krajowej 22

W dniu 18.01.2020 r. o godz. 01:13 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Kraj. wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na wjeździe do Strzelec Krajeńskich od strony Dobiegniewa.

Na miejsce zdarzenia udała się całą odsada osobowa Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Strzelcach Krajeńskich. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli teren działań. W wyniku rozpoznania ustalili że samochód osobowy marki Chrysler jadący w stronę Strzelec Krajeńskich zjechał na przeciwległy pas i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby podróżujące tym autem. Dwóch mężczyzn w momencie dojazdu pierwszych jednostek ratowniczych znajdowało się poza pojazdem, zakleszczona wewnątrz pojazdu pozostawała kobieta na przednim fotelu.

Działania zastępów skupiły się na bezzwłocznym wykonaniu dostępu do poszkodowanej, tak aby można było ją ewakuować z pojazdu i udzielić pomocy medycznej. Jednocześnie na dymiącą komorę silnika podano jeden prąd piany oraz zakręcono butlę zasilającą instalację LPG w pojeździe. Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Powiatowy PSP w Strzelcach Krajeńskich – bryg. Tomasz Górniak wraz z oficerem operacyjnym pełniącym służbę w tym dniu.

Po ewakuacji poszkodowanej strażacy wraz z ratownikami przybyłych na miejsce zespołów ratownictwa medycznego natychmiast przystąpili do przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej celem przywrócenia funkcji życiowych poszkodowanej. Niestety te działania nie przyniosły rezultatu, dwudziestokilkuletnia kobieta poniosła śmierć w tym zdarzeniu. Pozostali poszkodowani zostali przewiezieni przez zespoły ratownictwa medycznego do szpitala.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja pod nadzorem Prokuratora.