Wypadek w Ługach

W dniu 19.06.2019r. w późnych godzinach popołudniowych doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych w miejscowości Ługi.

Na miejsce natychmiast zadysponowano 3 zastępy straży pożarnych. Zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Strzelcach Krajeńskich do miejsca wypadku oddalonego o 15 km dotarły w niespełna 10 minut od powiadomienia. W zdarzeniu udział brały 4 osoby: młody mężczyzna w wieku około 20 lat oraz mężczyzna i kobieta z 3-letnim dzieckiem.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym podjął decyzję o wstrzymaniu komunikacji w pasie drogi krajowej nr 22, ratownicy zabezpieczyli teren działań,  wsparli w działaniach obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielał pomocy jednemu z poszkodowanych  oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy pozostałym poszkodowanym do czasu dojazdu większej ilości karetek pogotowia. Z uwagi na relatywnie dużą liczbę poszkodowanych podjęto decyzję o zadysponowaniu kolejnego zastępu oraz oficera taktycznego z Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Krajeńskich. W działaniach udział brały zastępy z JRG PSP w Strzelcach Kraj. oraz zastępy z OSP Dobiegniew i OSP Mierzęcin.