Groźny wypadek w okolicach Czyżewa

W dniu 12.03.2019r. o godz. 12:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Krajeńskich wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w okolicach miejscowości Czyżewo.

Na miejsce niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG w Strzelcach Krajeńskich, OSP Ogardy oraz OSP Lipie Góry. Po dojeździe pierwszych zastępów z JRG Strzelce Kraj., w toku rozpoznania ratownicy ustalili, że samochód osobowy marki Citroen z widocznymi rozległymi uszkodzeniami z każdej strony pojazdu  leży na boku na jezdni, a w środku uwięziona jest kierująca pojazdem kobieta.

Podjęto natychmiastową decyzję o uwolnieniu kobiety z wraku pojazdu, z uwagi na konieczność udzielenia jej pomocy medycznej. Strażacy użyli sprzętu hydraulicznego by wykonać dostęp oraz stworzyć możliwość przemieszczania poszkodowanej. Po uwolnieniu przytomną kobietę przekazano zespołowi ratownictwa medycznego.

Na uwagę zasługuje fakt, że poszkodowanej pierwszej pomocy udzielili również świadkowie oraz przypadkowi przejeżdżający kierowcy. To godna pochwały i naśladowania postawa obywatelska.