Eliminacje Powiatowe OTWP

W dniu 06.03.2019 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej  na szczeblu powiatowym.

W turnieju udział wzięło 27 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu strzelecko-drezdeneckiego ze wszystkich 5 gmin.

Turniej przeprowadzono w 3 kategoriach wiekowych:

 • GRUPA I: klasy 1 – 6 szkół podstawowych,
 • GRUPA II: klasy 7 – 8 szkół podstawowych oraz gimnazjum,
 • GRUPA III: szkoły ponadgimnazjalne.

Etap powiatowy turnieju odbywa się w dwóch etapach: w etapie I uczestnicy otrzymują zestaw pytań testowych do rozwiązania, z tego etapu wyłaniana jest piątka uczestników z największą osiągniętą liczbą punktów, która przechodzi do etapu drugiego.

Etap drugi, jest etapem właściwym w którym wyłania się kolejność zajętych czołowych miejsc w każdej grupie wiekowej, tutaj o wszystkim decyduje odpowiedź ustana na wylosowany zestaw 3 pytań. Uczestnicy odpowiadają przed komisją sędziowską.

Po dwóch etapach turnieju klasyfikacja etapu powiatowego OTWP w powiecie strzelecko-drezdeneckim przedstawia się następująco:

GRUPA I:

 1. miejsce: Jakub Wychowałek
 2. miejsce: Mikołaj Stasiełowicz
 3. miejsce: Paweł Zabłocki
 4. miejsce: Karolina Borakiewicz
 5. miejsce: Mikołaj Dobrowolski

GRUPA II:

 1. miejsce: Maciej Zawadzki
 2. miejsce: Jan Pawłowski
 3. miejsce: Kacper Lasota
 4. miejsce: Aleksander Przydryga
 5. miejsce: Bartłomiej Bacieczko

GRUPA III:

 1. miejsce: Dominik Szmyd
 2. miejsce: Elżbieta Paszkiewicz
 3. miejsce: Oskar Bober
 4. miejsce: Sebastian Sołtys
 5. miejsce: Konrad Szewczyk

Zmagania uczestników oceniała komisja sędziowska w składzie: kpt. Paweł Kaczmarczyk, kpt. Mariusz Fabiański, dh Lech Cabel.

Uczestnicy którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w każdej grupie wiekowej będą reprezentować nasz powiat na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2019r. w Nowym Miasteczku.

Gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy dalszych sukcesów na etapie wojewódzkim. Pragniemy także serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom z pracę włożoną w przygotowanie do turnieju oraz chęć zdobywania i przekazywania specjalistycznej wiedzy w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej.