Skutki burz

W dniu 08.08.2018 r. w godzinach wieczornych przez powiat strzelecko-drezdenecki przetoczyły się burze którym towarzyszyły silne porywy wiatru.

Niekorzystne warunki atmosferyczne spowodowały uszkodzenia drzew, których konary spadały na drogi i posesje, uszkodzeniu uległy także poszycia dachowe na terenie gminy Strzelce Krajeńskie. Jednostki ochrony przeciwpożarowej z terenu naszego powiatu w ciągu 2 godziny interweniowały 12 razy, usuwając skutki nawałnic.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze powiatowej między Strzelcami Krajeńskimi, a Bronowicami, gdzie na samochód jadący drogą spadł konar drzewa. Samochodem podróżowały 2 osoby, które szczęśliwie nie odniosły obrażeń.

W związku z utrzymującymi się upałami oraz często następującymi po nich nawałnicami apelujemy o rozwagę w trakcie poruszania się zadrzewionymi trasami, dla własnego bezpieczeństwa zalecamy przerwanie podróży oraz zaparkowanie pojazdów w bezpiecznej odległości od drzew i innych konstrukcji narażonych na podmuchy wiatru.