Podsumowanie prac związanych z usuwaniem skutków anomalii pogodowych

W dniach 26 – 28 lipca 2017 roku w wyniku intensywnych i długotrwałych opadów deszczu, które wystąpiły na terenie powiatu strzelecko – drezdeneckiego strażacy z PSP i OSP interweniowali 69 razy do wypompowywania wody z zalanych piwnic i mieszkań. Odnotowano również zdarzeń związanych z usuwaniem połamanych konarów drzew.

Również nawałnica, która przeszła w dniu 30.07. około godz. 2000 przez teren gminy Strzelce Krajeńskie spowodowało dużą ilość interwencji straży pożarnej. Największe szkody nawałnica wyrządziła na terenie miejscowości Bobrówko, Tuczno, Danków i Machary. Strażacy przez wiele godzin usuwali skutki tej nawałnicy. Większość wyjazdów dotyczyła usuwania połamanych drzew i konarów blokujących drogi powiatowe i gminne ale zabezpieczaliśmy również uszkodzone dachy w dwóch budynkach mieszkalnych. Nawałnica zniszczyła budynek magazynowy w miejscowości Bobrówko i uszkodziła silosy zbożowe w miejscowości Tuczno. Na szczęcie nikt z mieszkańców, nie ucierpiał ale straty są ogromne.

Bardzo dziękujemy wszystkim strażakom biorącym udział w zdarzeniach i służbom, które nas wspierały w usuwaniu skutków nawałnicy.

Podziękowania od władz samorządowych za usuwanie skutków nawałnic w miejscowości Bobrówko i Tuczno -> link do strony z podziękowaniami

Autor: T. Górniak